~ Na křídlech svobody ~
Na křídlech knih
#02: Boss Babiš a Babišovo Palermo I+II (Jaroslav Kmenta) ~ Co by měl vědět o Andreji Babišovi každý Čech?
0:00
-2:07:03

#02: Boss Babiš a Babišovo Palermo I+II (Jaroslav Kmenta) ~ Co by měl vědět o Andreji Babišovi každý Čech?

Všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.

Komu posílal Andrej Babiš tajně miliony korun? Proč mu Miloš Zeman přezdívá Větrák? Kdo a proč ho přetáhnul přes záda násadou od krumpáče? Jaká je jeho dlouholetá metoda získávání vlivu a zbavování se konkurence? Šel do politiky proto, aby na náměstích prodával šišky a točil zmrzlinu?

Už 12 let hraje významnou roli v české politice oligarcha Andrej Babiš. Nejprve ministr financí, později premiér a nyní kandidát na prezidenta ČR. U té příležitosti se nabízí otázka, kdo to vlastně Andrej Babiš je, co má za sebou a co České republice nabízí? Zkrátka – co by měl o Andreji Babišovi vědět každý Čech?

O tom jsme si v dalším díle podcastu Na křídlech knih povídali s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, který Babišově minulosti a politickému působení věnoval hned tři knihy: Boss Babiš (2017) a Babišovo Palermo 1 + 2.
Rozhovor pokrývá celý oblouk posledních 35 let Babišova životního příběhu - je proto opravdu vydatný.

VIDEO

Podrobný obsah celého rozhovoru najdete přímo ve videu ZDE.


PDF s citacemi z knih Boss Babiš a Babišovo Palermo ZDE.


Pokud se Vám rozhovor bude líbit, rozešlete ho svým přátelům. Andrej Babiš je v politice sice už přes deset let, ale přesto velká část jeho minulosti a osobnosti nadále zůstává ve stínu. Teď je ten nejlepší část vytáhnout reflektory.


P. S. Podcast Na křídlech knih můžete odebírat na mém Substacku či na Youtube, Spotify, Apple Podcasts a Google podcasts.

Pokud Vám unikl první díl „Jak změnit své myšlení” shrnující knihu Nastavení mysli, najdete ho zde.

Stát se podporovatelem

0 Comments
~ Na křídlech svobody ~
Na křídlech knih
Poutavá shrnutí výjimečných knih a rozhovory s lidmi, které byste měli znát. Rozšiřte si obzory a zůstaňte v kontaktu s nejzajímavějšími myšlenkami naší doby. „Čím jsou pro ptáky křídla, tím jsou pro člověka knihy."