Jan 10 • 2HR 7M

#02: Boss Babiš a Babišovo Palermo I+II (Jaroslav Kmenta) ~ Co by měl vědět o Andreji Babišovi každý Čech?

Všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.

 
0:00
-2:07:03
Open in playerListen on);

Appears in this episode

Mikuláš Minář
Poutavá shrnutí výjimečných knih a rozhovory s lidmi, které byste měli znát. Rozšiřte si obzory a zůstaňte v kontaktu s nejzajímavějšími myšlenkami naší doby. „Čím jsou pro ptáky křídla, tím jsou pro člověka knihy."
Episode details
Comments

Komu posílal Andrej Babiš tajně miliony korun? Proč mu Miloš Zeman přezdívá Větrák? Kdo a proč ho přetáhnul přes záda násadou od krumpáče? Jaká je jeho dlouholetá metoda získávání vlivu a zbavování se konkurence? Šel do politiky proto, aby na náměstích prodával šišky a točil zmrzlinu?

Už 12 let hraje významnou roli v české politice oligarcha Andrej Babiš. Nejprve ministr financí, později premiér a nyní kandidát na prezidenta ČR. U té příležitosti se nabízí otázka, kdo to vlastně Andrej Babiš je, co má za sebou a co České republice nabízí? Zkrátka – co by měl o Andreji Babišovi vědět každý Čech?

O tom jsme si v dalším díle podcastu Na křídlech knih povídali s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, který Babišově minulosti a politickému působení věnoval hned tři knihy: Boss Babiš (2017) a Babišovo Palermo 1 + 2.
Rozhovor pokrývá celý oblouk posledních 35 let Babišova životního příběhu - je proto opravdu vydatný.

VIDEO

Podrobný obsah celého rozhovoru najdete přímo ve videu ZDE.


PDF s citacemi z knih Boss Babiš a Babišovo Palermo ZDE.


Pokud se Vám rozhovor bude líbit, rozešlete ho svým přátelům. Andrej Babiš je v politice sice už přes deset let, ale přesto velká část jeho minulosti a osobnosti nadále zůstává ve stínu. Teď je ten nejlepší část vytáhnout reflektory.


P. S. Podcast Na křídlech knih můžete odebírat na mém Substacku či na Youtube, Spotify, Apple Podcasts a Google podcasts.

Pokud Vám unikl první díl „Jak změnit své myšlení” shrnující knihu Nastavení mysli, najdete ho zde.

Stát se podporovatelem